Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

DSC 9538

Udanie zakończyliśmy zmagania ligowe sezonu 2017/18. Obie nasze ekipy odniosły wyjazdowe zwycięstwa solidarnie strzelając cztery i tracąc po dwa gole. Również końcowa pozycja w tabeli jest identyczna bo w obu grupach uplasowaliśmy się na drugich miejscach co w kontekście gry z zespołami często złożonymi z zawodników o dwa lata starszych jest wynikiem dobrym.

KJB GR.I ORKAN RUMIA - ARKA III GDYNIA 2 : 4 (1 : 1)

SOBOTA, 10 CZERWCA, GODZINA 11:00

RUMIA JANOWO, WROCŁAWSKA

SĘDZIA: BORAWSKI ARKADIUSZ

Arka Gdynia : Michniewicz, Skowronek, Byzdra, Chojnacki, Gibaszek, Sulewski, Brodnicki, Samson, Mądry, Deja, Lademann, Król, Fornalik

Bramki: Jakub Fornalik 24', Marcel Brodnicki 58', Maksymilian Mądry 73', Kornel Samson 80'

Mecz w Rumi długo układał się w okolicach remisu i dopiero końcówka zadecydowała o naszym końcowym zwycięstwie. Warto również wspomnieć, że w naszym zespole zagrało aż trzech bramkarzy w tym Mateusz Michniewicz i Kuba Król w polu. To pokłosie braków kadrowych z jakimi przed ostatnią kolejką musieliśmy się borykać. Początek meczu należał do naszego zespołu ale jedyną korzyścią były stałe fragmenty gry w postaci rzutów rożnych, W 20 minucie byliśmy najbliżej objęcia prowadzenia jednak piłka po strzale Kuby Fornalika trafiła w słupek. Niespodziewanie w 22 minucie to gospodarze objęli prowadzenie ale na naszą odpowiedź nie trzeba było długo czekać i dwie minuty później znów był remis.

W przerwie trener zmuszony był zmienić kontuzjowanego Kubę Fornalika (wizyta w szpitalu zakończyła się gipsem i w tym miejscu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia). Na pozycję numer 9 przesunięty został Mateusz Michniewicz a że wcześniej w polu grał już Kuba Król to doliczając będącego na swojej nominalnej pozycji czyli w bramce Marcina jednocześnie na placu gry przebywało aż trzech goalkeeperów. I w takim zestawieniu daliśmy radę. Jeszcze na początku drugiej odsłony gospodarze wyszli ponownie na prowadzenie ale potem to już tylko nasz zespół cieszył się ze zdobytych goli. Kolejno Marcel Brodnicki, Maks Mądry i na koniec Kornel Samson, który w ostatniej minucie ustalił wynik meczu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KJB GR.II POMORZE AS - ARKA II GDYNIA 2 : 4 (0 : 0)

SOBOTA, 10 CZERWCA, GODZINA 16:30

OGNIWO SOPOT, JANA Z KOLNA 18

SĘDZIA: JUREWICZ

Kadra: Rejman (41'Sawicki), Przyborowski, Życzyński, Dopierała, Tomczak, Książkiewicz, Nowicki (50' Grodecki), Motyl, Kamiński, Posmyk, Stępień

Bramki: Bartosz Kamiński 3 (59', 76; 80'), Mateusz Stępień 46'

Mecz w Sopocie przeciwko miejscowemu AS Pomorze decydował o tym, która ekipa zajmie drugie miejsce na zakończenie rozgrywek. W pamięci mieliśmy też porażkę z tą drużyną w rundzie jesiennej i mimo ubytków kadrowych liczyliśmy na udany rewanż. Po pierwszych wyrównanych minutach nasz zespół przejął inicjatywę i tylko brak skuteczności sprawił, że do przerwy nie zdobyliśmy ani jednego gola. Trzykrotnie przed szansą stawał aktywny Mateusz Stępień ale ani razu futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Gospodarze dwukrotnie odpowiedzieli strzałami z dystansu ale strzegący naszej bramki Oskar był czujny. Dopiero po zmianie stron rozwiązał się worek z bramkami i w sumie sześciokrotnie sędzia zawodów wskazywał na środek boiska. Jeszcze skuteczny strzał Milana sędzia zakwalifikował jako gol zdobyty z pozycji spalonej to chwilę pózniej odblokował się Mateusz wyprowadzając zespół na prowadzenie. Po godzinie gry było już 2 : 0 dla żółto – niebieskich kiedy Bartek Kamiński podwyższył wynik. Niestety nie uszanowaliśmy dwubramkowego prowadzenia i zamiast skutecznie wypunktować zrezygnowanego przeciwnika sprezentowaliśmy mu dwa gole popełniając dziecinne błędy w defensywie. Na szczęcie dla nas mieliśmy w swoich szeregach Kamyka, który najpierw z rzutu karnego a po kilku minutach zza linii pola karnego zdobył swoją drugą i trzecią bramkę w meczu. I nie przeszkodziły w tym chamskie okrzyki z trybun świadczące o dużych kompleksach części rodziców zawodników gospodarzy

To już koniec zmagań w sezonie 2017/18. Podziękowania dla całej ekipy za emocje i mecze w mijającym roku. I choć nie zawsze wszyscy podchodzili profesjonalnie do swoich zadań to ogólny obraz jest jak najbardziej pozytywny. Osobne podziękowania składamy też dla podopiecznych trenera Darka Ulanowskiego, którzy praktycznie w każdej kolejce wspierali nasze zespoły występujące w dwóch ligach Juniora B.

Liczba odwiedzin: 1289124
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.