Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

W rozegranym dziś derbowym meczu ligi PLJD1 pokonaliśmy w Gdańsku Akademię Piłkarską LG 2:3 (2:1).

Mecz w Gdańsku, jak na derby przystało, był emocjonującym widowiskiem. Pierwsze 10 minut to przewaga gospodarzy, którzy udokumentowali to zdobywając bramkę po rzucie rożnym. Stracony gol podziałał na nas mobilizująco, ponieważ już 5 minut później doprowadziliśmy do remisu. Gdy wydawało się, że to nasz zespół przejmie inicjatywę, to Lechia wyprowadziła składną akcję i przegrywaliśmy 2:1. Taki rezultat utrzymał się do przerwy, mimo świetnej okazji dla naszego zespołu (obrońca gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej).

W drugiej połowie zagraliśmy o wiele agresywniej w odbiorze piłki oraz szybciej nią operowaliśmy w ofensywie, co przełożyło się na liczne sytuacje bramkowe. Już po 3-ech minutach drugiej połowy był remis po sprytnym uderzeniu Siłka. W kolejnych minutach mieliśmy następne sytuacje, jednak brakowało nieco zimnej krwi. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze - w ostatniej minucie meczu Krzysiu Babś przesądził o naszej wygranej.

Trzeba przyznać, że na to zwycięstwo zapracował cały zespół, za co wielkie gratulacje !

Minuty, bramki, asysty:

9' 1:0 Lechia

14' 1:1 Dawid Zębrzuski as. Wojtek Szafranek

17' 2:1 Lechia

33' 2:2 Wiktor Siłkowski

60' 2:3 Krzysiu Babś as. Michał Galiński

Liczba odwiedzin: 1290933
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.