Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

16032019

Na tarczy wracamy z pierwszego wyjazdu w ramach rozgrywek CLJ U15. Po dość przeciętnym widowisku przegraliśmy z Wartą Poznań choć spotkanie mogło się ułożyć zdecydowanie lepiej. Pierwszą połowę graliśmy pod silnie wiejący wiatr i to Warciarze byli zespołem nieco lepszym. Z drugiej strony nie stwarzali większego zagrożenia pod naszą bramką a wyprowadzone kontry w wykonaniu żółto – niebieskich były groźne. Niestety w 32 minucie po zagraniu ręką, sędzia podyktował rzut karny, zamieniony na gola i do przerwy przegrywaliśmy 0:1. Po zmianie stron zespół wyszedł z dużą wiarą w odwrócenie losów meczu. W 54 minucie Igor Kucharzewski wykazał najwięcej sprytu w polu karnym i doprowadził do wyrównania. Wydawało się, że kolejne gole staną się naszym udziałem tym bardziej, że drugą połowę graliśmy naprawdę dobrze. W 55 minucie, po uderzeniu Michała Galińskiego, piłka zatrzymała się na poprzeczce, gospodarze wyprowadzili kontrę, po której wywalczyli rzut rożny. Niestety tracimy gola, który podciął nam skrzydła i od tego momentu nie byliśmy już tak zdeterminowani jak we wcześniejszej fazie. Mimo to, do końca walczyliśmy choćby o jeden punkt mocno się przy tym odkrywając, czego konsekwencją była kontra gospodarzy pieczętująca ich zwycięstwo. Szkoda porażki, ten mecz od początku nie układał się po naszej myśli (wymuszona zmiana już w początkowej fazie) a kiedy wydawało się, że jesteśmy w stanie wywieźć z Poznania komplet punktów straciliśmy gola, na którego już skutecznie nie opowiedzieliśmy.

Warta Poznań - Arka Gdynia 3:1 (1:0)
Bramki: 32’ –k, 58’, 80’ - Igor Kucharzewski 54’
Arka Gdynia: Styn, Sobieszczyk (78’ Matwiszyn), Krasiński (76’ Posmyk), Skrobański, Puścikowski, Łyszkiewicz-Dustet, Galiński, Kościów, Babś (10’ Gmitrowski, 62’Strzelecki)), Luchowski (69’ Zębrzuski), Kucharzewski

Liczba odwiedzin: 961723
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.