Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

07042019

Ze zmiennym szczęściem zagrały nasze zespoły w dzisiejszych meczach ligowych. Jako pierwsi na plac gry wybiegli zawodnicy reprezentujący klub w ramach rozgrywek CLJ U15. Przeciwnik- Lech Poznań okazał się bardzo wymagającym rywalem i szczególnie w pierwszej połowie zdecydowanie przeważał. Nasz zespół nie miał pomysłu na wysoki pressing gości, szybko tracił piłkę stąd gra toczyła się głownie na naszej połowie. Bramkę straciliśmy już w 6 minucie po precyzyjnym strzale Maksyma Czekały z okolic pola karnego. W 38 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Lecha, ale na nasze szczęście, Maciej Styn wyczuł intencje strzelca i sparował piłkę na rzut rożny. W drugiej połowie zawody miały już bardziej wyrównany przebieg, zagraliśmy dokładniej, szybciej i odważniej ale zabrakło pomysłu na skuteczne wykończenie akcji. Z kolei goście w 52 minucie wyprowadzili kontrę, po której Filip Karwacki podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Naszego zespołu nie było już stać na skuteczną odpowiedź i goście w pełni zasłużenie, będąc zespołem lepszym, wywieźli trzy punkty z Gdyni.

CLJ U15 ARKA GDYNIA SI – LECH POZNAŃ 0:2 (0:1)

NIEDZIELA, 7 KWIETNIA, GODZINA 11:00

Narodowy Stadion Rugby

Bramki: Maksym Czekała 6’, Filip Karwacki 53’

Arka Gdynia: Styn (63’ Gołoś), Babś, Bojarczuk (41’ Puścikowski), Capar, Galiński, Gontarz, Krasiński (72’ Niedźwiedzki), Luchowski (63’ Krause), Łyszkiewicz – Dustet, Skrobański, Sobieszczyk (68’ Strzelecki).

Żółte kartki: Sobieszczyk – Madej

 

W mocno okrojonym składzie udaliśmy się do Tczewa na mecz ligowy z drużyną MKS Gryf. Mimo to, liczyliśmy na drugą kolejną wygraną i nie zawiedliśmy się. Wygrywając 2:1 z dobrej strony pokazały się zjednoczone siły rocznika 2004 i 2005. Mecz rozegrany na naturalnej murawie z mocno siłowym przeciwnikiem mógł się podobać jego obserwatorom. Obie ekipy stworzyły wiele sytuacji podbramkowych, ale skuteczniejsi byli zawodnicy z Gdyni, którzy za sprawą Kuby Gasińskiego w 30 min. meczu wyszli na prowadzenie (ładną asystą popisał się Wiktor Matwiszyn - popularny "Dziku" którego trenerzy wybrali man of the match). Po przerwie drugi Kuba, tym razem Sochacki, wykorzystał nieporozumienie pomiędzy obrońcą a bramkarzem gości i podwyższył na 2:0. Gdyby Dawid Zębrzuski wykorzystał rzut karny pewnie przeciwnik straciłby chęci do dalszej walki, a tak powalczył jeszcze i strzelając bramkę w końcówce meczu ustalił jego wynik na 2:1 dla Arki. 
Brawa dla chłopaków za zaangażowanie i ogólną postawę na boisku.

PLJC1 MKS GRYF TCZEW - ARKA GDYNIA SI 1:2 (0:1)

NIEDZIELA, 7 KWIETNIA, GODZINA 13:00

Tczew, Ceglarska 5

Bramki: Kacper Sztuka 76' - Jakub Gasiński 30’, Jakub Sochacki 55'

Arka Gdynia: Łukowicz, Matwiszytn, Domalik, Posmyk, Sochacki, Zębrzuski, Gasinski, Perron oraz Ozdoba, Wilczyński, Macholla, Stankiewicz, Czarnecki.

 

Autor zdjęć:  Andrzej Skrobański

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 997363
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012