Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Już na początku września wystartowała 3 -cia edycja cyklu Ekstra Talent, organizowana w 16 klubach LOTTO Ekstraklasy, a wczoraj czyli  25 dnia miesiąca mieliśmy przyjemność gościć organizatorów i samych uczestników w chłodnej tego dnia ale bardzo słonecznej Gdyni. Głównym celem inicjatorów projektu, czyli Ministerstwa Sportu i Rekreacji oraz Fundacji Ekstraklasy były testy sprawnościowe i wytrzymałościowe oraz turniej piłkarski dla 160 uczestników. Drużyny, które podjęły się testów oraz rywalizacji w roczniku U-12 to: Arka Gdynia SI, UKS Dragon Bojano, Sztorm Kosakowo, Luzino oraz uczniowie SP 35 i SP 26 w Gdyni.

Testy, w których brali udział młodzi piłkarze to beep-test, bieg wahadłowy 10x5 m oraz zwis na drążku. Najlepiej pokazali się w tych konkurencjach kolejno - Mikołaj Szydłowski (ARKA Gdynia SI), Euzebiusz Belka (ARKA Gdynia SI) oraz Fabian Gaffka (UKS Dragon Bojano).
Finał turnieju piłkarskiego z kolei rozgrywał się pomiędzy drużyną Arki Gdynia 2007 A1, a Arką Gdynia 2007 A2 – po zaciętej walce lepsi okazali się zawodnicy z A2. O III miejsce walczył Sztorm Kosakowo z Arką Gdynia 2007 B2, jednak Arkowcy nie pozostawili złudzeń i całe podium zapełniło się w barwach żółto niebieskich.Ekstra Talent to super inicjatywa aby sprawdzić się na tle sprawnościowym z rówieśnikami, a przy okazji cieszyć się grą w piłkę. Dziękujemy współorganizatorom oraz rodzicom młodych piłkarzy za wsparcie i zapraszamy w maju 2019 r. na piknik i turniej Akademii Klasy Ekstra.

--------------------------------------------------------------------------

RELACJA na stronie www.arka.gdynia.pl TUTAJ

O projekcie na stronie Ekstraklasa.org TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1108467
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012