Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

XIV Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieży rocznika 2000

XIV International Indoor Footbal Tournament for Youth Under 13

„ARKA GDYNIA CUP 2013”

 

W dniach 05-06 stycznia 2013 roku, nasz Klub już po raz 14-ty zorganizował prestiżowy w skali kraju piłkarski turniej dla 13-letnich chłopców, który został rozegrany na sztucznej trawie w Hali Sportowo Widowiskowej GDYNIA. W turnieju, któremu od wielu lat patronują Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz medalista piłkarskich Mistrzostw Świata Janusz Kupcewicz – najsłynniejszy piłkarz Arki Gdynia w historii zwyciężyła drużyna SPARTY SYCEWICE (pomorskie), jako jeden z 16-tu uczestników ubiegłej już edycji turnieju (zdjęcia drużyn powyżej).

Na nasze zawody co roku do Gdyni przybywa 16 bardzo dobrych drużyn, nie tylko rywalizując sportowo ale także zwiedzając najciekawsze miejsca naszego miasta, m.in. żaglowiec „Dar Pomorza”, Muzeum Oceanarium ”Akwarium Gdyńskie” czy molo i Promenadę Królowej Marysieńki w Gdyni Orłowie. Uczestnicy są zakwaterowani w jednej z najlepszych baz noclegowych czyli zlokalizowanym przy samej plaży Hotelu Orbis Gdynia***,mając świetne warunki do wypoczynku oraz nieograniczony dostęp do krytej pływalni oraz…widoku na morze.

W „Arka Gdynia Cup” uczestniczyły tak znane kluby europejskie jak BAYER 04 Leverkusen, BORUSSIA Dortmund, HSV Hamburg czy VFL Bochum.

Turniej gromadzi także czołówkę krajowych klubów z takimi firmami jak LECH Poznań, LEGIA Warszawa, RUCH Chorzów i WIDZEW Łódź na czele.W naszych zawodach uczestniczą także kluby mniej znane, ale znakomicie pracujące z młodzieżą, choćby takie jak STADION Śląski Chorzów czy też ROZWÓJ Katowice. Turniej stale się rozwija, czego efektem w latach 2010 oraz 2013 było przeprowadzenie z rozgrywek finałowych transmisji na żywo w telewizji ORANGE SPORT.

Najbliższa edycja zawodów ma zgromadzić na starcie czołówkę klubów z Polski oraz zaproszone klubu zagraniczne o uznanej renomie.

A więc do zobaczenia w styczniu 2014 r.

XV turniej „ARKA GDYNIA CUP” w jubileuszowej oprawie odbędzie się w dniach 11 -12.01.2014 roku!

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1087786
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012