Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

26 września startują szkolenia z zakresu psychologii pod nazwą „Jak utrzymać się w sporcie?”. Jest to kolejny etap projektu PYDOS (Prevention of Youth Drop-Outs In Sports – Zapobieganie przedwczesnej rezygnacji młodzieży ze sportu) realizowanego w ramach programu Południowy Bałtyk 2007-2013, w którym biorą udział trzy miasta partnerskie – Gdynia, Karlskrona i Kłajpeda. Udział czterech zawodników z naszego klubu ( r 97 i 98) jest obowiązkowy, jednakże ze względu na to, iż jesteśmy jako klub stałym uczestnikiem i partnerem tego projektu, w pierwszej kolejności te eventy kierowane są do nas. Chłopcy z roczników 1998, 1999 oraz 2000 powinni obowiązkowo uczestniczyć wraz z trenerami w tych bardzo ciekawych zajęciach, natomiast rodziców zawodników gorąco zachęcamy do przesłania swoich zgłoszeń i także do aktywnego uczestniczenia w zajęciach z wykwalifikowaną kadrą psychologów.

UWAGA! UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY! Aby zapisać się na zajęcia, wystarczy pobrać kartę uczestnika - każdy zawodnik, trener lub rodzic wypełnia kartę indywidualnie i wysyła osobiście DO DNIA 23 WRZEŚNIA na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 LINK DO POBRANIA

 Wszystkie spotkania będą odbywać się w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego oraz Narodowego Stadionu Rugby.

Ideą projektu jest gromadzenie, opracowywanie i dyskusja nad znalezieniem najlepszych praktyk w celu zatrzymania młodzieży w sporcie.     

Możliwości, jakie dają współczesne techniki treningowe sprawiają, że coraz więcej zawodników już na wczesnych etapach rozwoju osiąga perfekcję techniczną, taktyczną oraz motoryczną. Jednak gdy te nie wystarczają, o sukcesie decyduje psychiczna gotowość do kontynuowania sportowej walki. I tu wkraczają psychologowie sportu. Podczas zajęć zostanie przekazana wiedza dotycząca potrzeb rozwojowych młodzieży, treningu mentalnego i założeń „sportu pozytywnego”.

Zawodnicy dowiedzą się…
Jak wyznaczać mały, średni i długi cel na drodze do mistrzostwa,
Jak pewność siebie  wpływa na wyniki,
Jak swoją koncentrację ćwiczą wielcy sportowcy,
Jak zwiększać swoje możliwości w sporcie,
Dlaczego każdy mistrz sportu zaczyna od wizualizacji,  
Jak zwycięsko wyjść w chwili stresu startowego.

Trenerzy dowiedzą się…
Jakie elementy wpływają na budowanie ducha zespołu,
Jak stosować techniki mentalne najwybitniejszych osobowości we współpracy z zawodnikiem,
Linia: Trener – zawodnik i ich relacja. Jaka warto budować relację między trenerem a zawodnikiem.

Rodzice dowiedzą się…
Jak wspierać dziecko, aby było zadowolone, a jednocześnie realizowało cele sportowe,
Na czym polega i dlaczego warto pracować zgodnie z założeniami „sportu pozytywnego”.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów, JEDNAKŻE NAJWAŻNIEJSZY NIE JEST CERTYFIKAT ALE NABYTA WIEDZA!

DLACZEGO PSYCHOLOGIA W SPORCIE JEST TAK WAŻNA ???

Celem psychologii sportu jest przede wszystkim wyposażenie sportowców w takie umiejętności psychologiczne, które pomogą im w podniesieniu poziomu wykonania danego zadania i w efekcie osiągnięcie lepszego wyniku.
Do głównych zadań psychologa sportu należą : budowanie umiejętności kontrolowania pobudzenia i osiągania jego optymalnego poziomu przed startem, budowanie pewności siebie, nauka radzenia sobie ze stresem, trening wyobrażeniowy, definiowanie celów, nauka koncentracji.
Psychologia sportu jest dziedziną nauki stosowanej, która zajmuje się zachowaniami i czynnikami, które wpływają na zachowanie osób uprawiających sport.

Czy do uprawiania sportu potrzebna jest psychologia?
Psychologia w sporcie odgrywa bardzo ważną rolę - trenowanie każdej dyscypliny sportu wymaga od zawodnika nie tylko uprzedniego przygotowania fizycznego, ale również psychicznego. Często jest tak, że podczas długotrwałego treningu następuje tzw. wypalenie. Wspomaganie koncentracji i motywowanie zawodników, umiejętność opanowania stresu i przekształcenia go w siłę napędową, przekłada się na konkretne wyniki sportowe.
ZAPRASZAMY WIĘC NA SZKOLENIA!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1343815
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012