Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

W nadchodzący weekend rozpoczynają się szkolne ferie zimowe 2013. Ale ferie nie oznaczają akurat w sporcie urlopu od zajęć treningowych. Co więcej - właśnie w okresie  letnich i zimowych przerw od nauki w szkole, organizowane są zgrupowania treningowe, dające szczególną możliwość do intensywniejszego podnoszenia swoich sportowych kwalifikacji. Poniżej garść informacji na temat obozów organizowanych dla młodzieżowych drużyn naszego klubu.

 

Obozy sportowe to nie tylko jednak trening. Takie wyjazdowe zgrupowania dają możliwość młodym zawodnikom zżycia się z kolegami, dają także sposobność do odpoczynku od codziennego domowego i szkolnego zgiełku. Trenerzy naszego klubu w swoim zakresie obowiązków mają nie tylko przygotowanie i prowadzenie zajęć treningowych, ale także organizowanie czasu wolnego w formie gier i zabaw, zwiedzania lokalnych atrakcji turystycznych, a także prowadzenie zajęć edukacyjnych z zakresu zasad współdziałania w grupie, przekazywanie wiedzy z zakresu higieny osobistej oraz higieny żywienia, dietetyki oraz stosowania na co dzień zasad FAIR PLAY.

W bieżącym sezonie zimowym nasze drużyny młodzieżowe udadzą się do atrakcyjnych miejscowości na terenie niemal całej północnej Polski.

Juniorzy młodsi rocznik 1997 - OLECKO, (warminsko-mazurskie),

 Olecko (dawniej także Margrabowa, niem. Marggrabowa lub Oletzko) – miasto w północno-wschodniej części Polski w województwie warmińsko-mazurskim, powiecie oleckim, nad rzeką Legą (dawniej Oleg) i malowniczo położonym Jeziorem Oleckim Wielkim.              Siedziba gminy Olecko. Stolica "Mazur Garbatych". Na zdjęciu - przystań i molo nad Jeziorem Oleckim Wlk.

 

 

 

 

 

 Trampkarze starsi rocznik 1998 oraz Żacy rocznik 2001- KOŁOBRZEG, (zachodnio-pomorskie),

Kołobrzegmiasto i gmina w północno-zachodniej Polsce, w północnej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie kołobrzeskim, położone na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Zatoką Pomorską, przy drodze krajowej nr 11. Czwarty ośrodek miejski województwa (pod względem liczby ludności), uzdrowisko z trzema kąpieliskami morskimi. W ujściu rzeki znajduje się port morski z funkcjami: handlową, pasażerską, rybacką i jachtową. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. W Kołobrzegu leczy się głównie choroby górnych dróg oddechowych, krążenia i choroby stawów. Kołobrzeg jest także regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W okresie letnim odbywają się tu liczne koncerty popularnych piosenkarzy, muzyków, kabarecistów. Miasto było także bazą pobytową piłkarskiej reprezentacji Danii podczas UEFA EURO 2012.

 

 

 Trampkarze młodsi  rocznik 1999, Żacy rocznik 2000 oraz Orliki rocznik 2003 - POBIEROWO, (zachodnio-pomorskie),

Pobierowo wieś, nadmorska miejscowość wypoczynkowa i kąpielisko morskie w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal. Jest to najbardziej wysunięta na zachód miejscowość gminy Rewal. Pobierowo posiada charakterystyczny pasmowy układ krajobrazu. Dominantą krajobrazu jest akwen morski obrzeżony linią piaszczystej plaży, nad którą stromą krawędzią wznosi się brzeg klifowy wysoczyzny rewalskiej. Nad klifem i na jego zapleczu występuje pas wydm nadmorskich z zespołem lasów sosnowych. Pas wysokich wydm górujących nad szerokimi plażami porasta bór sosnowy z bogatym podszytem. Pobierowo to także spokojna ale coraz atrakcyjniejsza miejscowość turystyczna, ze stale rozrastającą się bazą sportową, w tym nową halą sportową i piłkarskim stadionem.

 

 

 Żacy rocznik 2002 - SOLEC KUJAWSKI, (kujawsko-pomorskie),

Solec Kujawskimiasto w centralnej części Kujaw i woj. kujawsko-pomorskiego, w powiecie bydgoskim, siedziba miejsko-wiejskiej gminy Solec Kujawski. Leży na lewym brzegu Wisły w odległości 20 km od Bydgoszczy (zachód) i 35 km od Torunia (wschód). Tereny położone na południe od miasta porasta jeden z największych kompleksów leśnych w PolscePuszcza Bydgoska. Miasto na pograniczu Kujaw i Pomorza. Patronem miasta jest Święty Stanisław Biskup i Męczennik. W pobliżu miasta znajduje się uruchomione 4 września 1999 r. Radiowe Centrum Nadawcze z nadajnikiem o mocy 1000 KW i dwoma masztami radiowymi o wysokości 330 i 289 m, które emitują 1 Program Polskiego Radia. Solec Kujawski jest obecnie najbardziej znany z posiadania największej jego atrakcji, czyli bardzo bogato wyposażonego JURA PARKU (na zdjęciu). Ponadto w tym mieście znajduje się centrum obiektów sportowych, z nową halą widowiskową oraz Parkiem Wodnym.

 

 Orliki rocznik 2004 oraz rocznik 2005 - CHMIELNO, (pomorskie)

Chmielno – duża kaszubska wieś turystyczno-letniskowa w Polsce, położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, siedziba gminy Chmielno, na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w ciągu Drogi Kaszubskiej i na szlaku wodnym „Kółko Raduńskie”. Wieś jest siedzibą sołectwa Chmielno, w którego skład wchodzą również miejscowości Chmielonko, Lampa, Babino, Bukowinki, Chmieleńskie Chrósty, Koszkania, Osowa Góra, Rekowo i Węgliska. Leży na Pojezierzu Kaszubskim nad jeziorami Białym i Kłodno w pobliżu północnego krańca Raduńskiego Dolnego. Chmielno jest również ośrodkiem regionalnego hafciarstwa kaszubskiego. Prowadzi tędy turystyczny Szlak Kaszubski, a agroturystyka ma tam duże znaczenie gospodarcze. Hieronim Derdowski wymieniał Chmielno w swoim poemacie "O Panu Czorlińścim co do Pucka po sece jachoł". We wsi znajduje się tradycyjny warsztat garncarski rodziny Neclów, od czterech pokoleń parających się tym rzemiosłem a także prężnie działający Gminny Dom Kultury oraz hala sportowa.


W związku z tym, że zimowe obozy odbędą się nie tylko w pięknych miejscowościach ale i w ośrodkach o wysokim standardzie, wszystkim młodym piłkarzom oraz ich opiekunom życzymy udanych treningów, miłego wypoczynku oraz by wszyscy wrócili
zdrowi do zajęć po powrocie do Gdyni!

UWAGA! Czekamy od poszczególnych roczników na relacje z obozów, fotki i pozdrowienia:) Wszelką korespondencję prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1087784
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012