W sobotę 28 września na terenie naszego ośrodka treningowego na Witominie, odbyła się V edycja Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci, którego głównym pomysłodawcą jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Bałtyk. Organizatorzy, czyli Koło Nowoczesnego Seniora, Rada Dzielnicy Witomino Leśniczówka oraz Stowarzyszenie Inicjatywa ARKA zadbali o właściwą oprawę zawodów, uśmiech małych piłkarzy oraz... podniebienia.
W zawodach wystartowały cztery drużyny, bowiem dwie - mimo wcześniejszego potwierdzenia - nie stawiły się na miejscu rozgrywek. Odstraszyła ich zapewne zmienna deszczowa aura. Turniej obfitował w wiele emocji, sportowej walki i zaangażowania. Chłopcy, którzy przed samymi zawodami wysłuchali kierowanego do nich listu Prezydenta Wojciecha Szczurka, nie szczędzili zdrowia w sportowych zmaganiach. Najpierw rozegrano mecze każdy z każdym jako faza eliminacyjna a następnie mecze rewanżowe już jako faza finałowa. W przerwie między rundami profesjonalny catering zorganizowała gdyńska firma AGIS. Były ciemne i jasne kiełbaski, był żurek, zimne i ciepłe napoje. Chłopcy oraz wszyscy kibice byli także raczeni masą owoców, drożdżówek i napojów przygotowanych przez licznych ofiarodawców.
Zmagania sportowe zakończyły się ostatecznie zwycięstwem drużyny o nazwie KP Bałtyk Witomino. Niech nikogo jednak nie zmyli ta nazwa, bowiem w turnieju mogły brać udział tylko dzieci ze szkół podstawowych, którzy nie treneują w żadnym klubie piłkarskim na co dzień. Królem strzelców został Dawida Kuźniar, zdobywca 16 bramek i w nagrodę otrzymał replikę oryginalnej piłki EURO 2012 ufundowaną przez osoby niepełnosprawne z Witomina! DZIĘKUJEMY!
Pozostali uczestnicy otrzymali imienne dyplomy, medale oraz mnóstwo nagród, w tym wiele gadżetów Arki Gdynia, ufundowanych przez sponsorów, o których zadbało Koło Nowoczesnego Seniora, mające swoją siedzibę na osiedlu Witomino Leśniczówka.
Gratulujemy zawodnikom oraz dziękujemy sponsorom i partnerom - SM BAŁTYK, Prezydentowi Miasta Gdyni, Radzie Dzielnicy Witomino Leśniczówka, wszystkim ofiarodawcom, cateringowi Agis, witomińskim seniorom, a także p. ratownikowi Dariuszowi oraz spikerowi DJ Michu!
Kolejne zmagania już zimą - taki jest plan - o ile uda się zorganizować zawody w hali I Akademickiego LO na Witominie, a jeżeli hala nie będzie dostępna - spotkamy się znów na obiekcie SI "ARKA", przy Nauczycielskiej 9 już w kwietniu 2014!