Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

W niedzielę 23 lutego 2014 r. zarejestrowaliśmy PONAD PÓŁ TYSIĄCA chętnych w bazie dawców szpiku ! ! !

Potrzebujących jest wielu, ale szczególnie ten Dzień Dawcy przeznaczony był dla byłego znakomitego zawodnika Arki - Jacka Pietrzykowskiego, wybranego do 11-stki 80-lecia naszego klubu. Nie przeliczyliśmy się. W CH Riviera nie zabrakło osób dorosłych związanych z naszym Klubem! Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania! Nasi młodzi zawodnicy Stowarzyszenia Inicjatywa Arka z rocznika 2000, rozdawali ulotki - których niemal od razu zabrakło! Dlatego też musieli ustnie zachęcac do udziału w tej wspaniałej akcji - jak się okazało - warto było!

 

 

Jacek Pietrzykowski urodził się  23 lipca 1951 w Łodzi. Grał na pozycji obrońcy. Pseudonim „Dżeki”. Pojawił się w Arce w grudniu 1974 roku i od momentu debiutu na inaugurację rundy wiosennej przez kilka następnych sezonów stanowił jeden z silniejszych punktów gdyńskiej defensywy. Reprezentant narodowej drużyny Polski „B”, współautor awansu do I ligi (1975), zdobywca Pucharu Polski, uczestnik dwumeczu z Beroe Stara Zagora w ramach Pucharu Zdobywców Pucharów UEFA w 1979 roku. Debiut: 09.03.1975 z Łódzkim KS 0:2. Koniec gry: 26.04.1987 z Gwardią Warszawa 0:0. Wybrany przez Kibiców Arki do „11-stki 80-lecia Klubu w 2009 roku.

Relacja i foto z niedzieli znajdują się T U T A J

 

 

 

 

Z kolei dzień wcześniej, czyli w sobotę 22 stycznia 2014 r., odbył się przemarsz mający na celu edukację w ramach projektu „ Mam haka na raka”. Młodzież VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni wraz z mieszkańcami Gdyni i młodymi piłkarzami naszego klubu (roczniki 1998 oraz 2004), ubrana w klubowe barwy, aktywnie uczestniczyła w edukacji mieszkańców Gdyni na temat ciężkiego schorzenia nowotworowego, zwanego chłoniakiem. Marsz ruszył o godzinie 11:00 spod fontanny na Skwerze Kościuszki i przez Bulwar Nadmorski i Aleję Piłsudskiego dotarł w okolice Urzędu Miasta. Akcja, której patronuje UM Gdyni oraz oczywiście Dyrekcja VI L.O. odbywa się już od siedmiu lat. Udział w akcji był prawdziwą przyjemnością, tym bardziej, że aura była iście wiosenna - wszyscy uśmiechnięci a mijający nas Gdynianie przyjaźni i popierający ideę prowadzenia tej ważnej społecznej akcji.

JUŻ 6 KWIETNIA IDZIEMY CAŁYM KLUBEM W PARADZIE NADZIEI - Żonkilowy żółto-niebieski dzień dla terminalnie chorych pod nazwą "Pola Nadziei na Pomorzu", który wspiera gdyńskie Hospicjum dla Dzieci, otaczające opieką najciężej chore maluchy z całego Trójmiasta oraz Pomorza!

DOŁĄCZCIE DO NAS W NIEDZIELĘ 6 KWIETNIA !!!

Przeczytaj jak najmłodsi piłkarze Arki otwierali Gdyńskie Hospicjum dla Dzieci

Oto zdjęcia z akcji MAM HAKA NA RAKA:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1295858
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012