Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Zakończył się międzynarodowy projekt "PYDOS", którego partnerami była Szwecja, Litwa i Polska. Aktywnym uczestnikiem w jego realizacji było Stowarzyszenie Inicjatywa ARKA, w tym zawodnicy Błażej Białek, Jakub Pobłocki, Maciek Ambrosiewicz, Jakub Pieper, Mateusz Czaja, Damian Gębiś, a także rodzice i chłopcy z różnych roczników, którzy uczestniczyli w polskiej części warsztatów z psychologii sportu. Cieszy nas, iż wiele osób skorzystało z oferty poszerzania wiedzy z zakresu zapobiegania rezygnacji z uprawiania sportu.

Ponadto jesteśmy dumni, że SI "ARKA" przeprowadzając w 2012 roku we współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Sopocie testy A/ TEMPERAMENTU oraz 2/ PIRAMIDY CELÓW dwóm rocznikom naszego klubu, wskazało litewskim i szwedzkim partnerom, jak ważna jest dziś psychologia w sporcie, co w efekcie zaowocowało w ostatniej - polskiej części projektu przeprowadzeniem warsztatów w tej dziedzinie, dla zawodników, trenerów oraz rodziców różnych gdyńskich klubów sportowych.

Przy okazji projektu, młodzież mogła zwiedzić dwa piękne miasta - Kłajpedę oraz Karlskronę, przebywając tam na kilkudniowych eventach. Ale najważniejszą wartością dodaną są przeprowadzone konsultacje kadr szkoleniowych i organizacyjnych trzech miast uczestniczących w zadaniu, skutkujące wypracowaniem tez i opinii, które podsumowują dwuletnią pracę.

Poniżej znajduje się dokumentacja, zrealizowana i zebrana dla potrzeb projektu oraz dokument, który każdy może przeczytać i zapoznać się z efektami wspólnej pracy, w której najistotniejszymi podmiotami ze strony polskiej był GOSiR - prowadzący zadanie oraz jako partnerzy: SI "ARKA" Gdynia - piłka nożna chłopców, KS "SZTORM" Gdynia - piłka nożna dziewcząt, UKS "ORLIK" Gdynia - tenis stołowy chłopców i dziewcząt.

1/ VIDEO - "SUPERBOHATEROWIE" - ważne z kim i gdzie trenujesz

2/ VIDEO - wywiad z Dawidem Pobłockim - SI "ARKA" Gdynia

3/ VIDEO - atrakcyjna odsłona projektu PYDOS w Gdyni

4/ VIDEO - Psychologia sportu na stadionie Arki Gdynia

5/ FOTO - pobyt w Karlskronie - Szwecja

6/ FOTO - Projekt na plaży - Kłaipeda - Litwa

7/ FOTO - seminarium kadr menadżerskich - Kłajpeda - Litwa

8/ FOTO - psychologia sportu w Gdyni

9/ PDF. - DOKUMENT PODSUMOWANIA - "Good Practice Material"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1259709
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012