Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Na terenach rekreacyjnych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gdyni Obłużu (była S.P. nr 41), przy ul Płk. Dąbka 207 odbył się w niedzielę 29 czerwca turniej piłkarski dla dzieci i dorosłych. Ale nie tylko, były bowiem przejażdżki końmi i motorami, siłowanie na ręce, zbiórki i licytacje na rzecz Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" w Gdyni Oksywiu. Zarówno zawodnicy jak i wszyscy kibice mogli zupełnie za darmo zjeść pyszny żurek, kaszubskie truskawki, chleb ze smalcem i domowe "kuchy". Odbyła się ponadto nauka zumby i muzyka kaszubska na żywo. Pomysłodawcą imprezy był Jarosław Kłodziński, kierownik ww. szkoły i radny miasta a Honorowy Patronat objął Prezydent Wojciech Szczurek.

Zabawa więc była naprawdę świetna i szkoda, iż tuż przed końcem nastąpiła ulewa, która zniweczyła plany fajnego koncertu ciekawego i znanego wykonawcy. Turniej piłkarski dzieci, który zorganizował nasz Klub wygrała drużyna Bałtyku Gdynia 2004, pokonując w finale małych Arkowców z rocznika 2005 3:0. III lokatę wywalczył Orzeł Gdynia zwyciężając w małym finale 4:0 Orły Osowa. V miejsce dla Sztormu Mosty, VI lokata dla Arki II, złożonej z dzieci grup naborowych, zaś VII i VIII miejsce dla UKS Mosty. Wyniki zostały uznane za oficjalne po... ucałowaniu przez wszystkich zawodników "diabelszcich skrzepców". Wszystkim gratulujemy postawy oraz samego udziału, gdyż najważniejsza była obecność na tym wydarzeniu i wspólny udział w finansowaniu gdyńskiej placówki hospicyjnej dla najmłodszych "Bursztynowa Przystań". Wyżej wymienione drużyny, które uczestniczyły w dziecięcym turnieju piłkarskim uzbierały w sumie 1420 złotych. BRAWO!

Dziękujemy sędziom prowadzącym zawody, gdyż zrobili to zupełnie za darmo. Podziękowania także składamy Adamowi Mackiewiczowi stażyście trenerskiemu z SI "ARKA" za włożoną pracę i w dużej mierze samodzielne przygotowanie turnieju a wolontariuszom z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Gdyni Witomina za pomoc w przeprowadzeniu samego turnieju. DZIĘKUJEMY BARDZO firmie Automaty EXPRESSO-NESCAFE z Gdyni za ufundowanie napojów dla wszystkich uczestników a także napoje izotoniczne dla sportowców, które były nagrodami dla trzech najlepszych zespołów w zawodach.

Zapraszamy inne roczniki Arki, pozostałych trenerów i kierowników naszego klubu a także samych rodziców i mieszkańców Gdyni do udziału w kolejnych eventach edukacyjnych i społecznościowych po wakacjach. Już w niedzielę 28 września na Bulwarze Nadmorskim kolejna edycja "Światowego Dnia Serca". DO ZOBACZENIA!

Zacięta walka na dwóch dobrze przygotowanych boiskach

Tu nerwy zawodników a tam doping kibiców

Sztorm Mosty - uśmiechu nie brakuje

Przejażdżki konne

Ktoś tu chce zostać strażnikiem

Uśmiechnięci sędziowie zdyscyplinowanie prowadzili turniej

Gramy dwiema piłkami?? A kto losuje pole gry ? ? ? Kto wie?

Całowane "diebelszci skrzepce" przez Orzeł Gdynia, było wesoło

Zespół kaszubski grał, śpiewał i uczył oczywiście naszego ludowego i ...oficjalnego języka

Finaliści - Arka 2005 oraz Bałtyk 2004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1259714
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012