Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Stowarzyszenie Inicjatywa ARKA jest wnioskodawcą w nowym projekcie wymiany i integracji sportowych środowisk Gdyni i Kilonii. Zadanie jest finansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, miasto Kilonia. Koszty podróży i ubezpieczenia uczestników zapewniło miasto Gdynia. Sam projekt ma na celu integrację sportową oraz edukacyjną klubów sportowych z obu bliźniaczych miast, w tym wspólne treningi w trzech dyscyplinach sportowych, w piłce nożnej chłopców, piłce ręcznej dziewcząt oraz tenisie ziemnych zarówno chłopców, jak i dziewcząt w wieku 12 - 14 lat. W projekcie partycypują S.I. "ARKA" Gdynia oraz Suchsdorfer SV  jako wnioskodawcy, oraz VISTAL Gdynia, Gdyńska Akademia Tenisowa a także WKS FLOTA Gdynia jako uczestnicy.

Młodzież do Kilonii wyjechała w sobotę 06 czerwca i do dziś spędza bardzo aktywnie czas, zarówno na meczach, treningach oraz spotkaniach integracyjnych i edukacyjnych. Gdynianie zwiedzili m.in. Muzeum U-Botów, Mauzoleum Pamięci Poległych, płynęli statkiem do Laboe, a że pogoda sprzyja, to humory wszystkim dopisują. W ramach rozgrywek sportowych najlepiej radzą sobie gdyńscy tenisiści, pokonując bez większych trudów niemieckich kolegów i koleżanki. Piłkarze Arki z rocznika 2002 rozegrali już dwa oficjalne mecze, w pierwszym, w miejscowości Malente ulegając w niedzielę 07 czerwca reprezentacji województwa Schlezwig-Holstein 0:3, w we wtorek 09 czerwca pokonali SV Suchsdorfer KiEL 4:1. Piłkarki ręczne Vistalu w oficjalnym turnieju, pokonały po wyrównanych spotkaniach dwa zespoły Suchsdorfer EV Kiel oraz Heimsdorf, pokazując, że polski szczypiorniak w mieście jednego z najlepszych klubów piłki ręcznej na świecie, dobrze reprezentuje Polskę. Młodzież ponadto uczestniczyła w ciekawym evencie w parku linowym Falckeheim oraz integrowała się wieczorami przy muzyce oraz smacznym jedzeniu i przyjaznej polsko-niemieckiej atmosferze. Polska ekipa wraca do Gdyni dopiero w sobotę 13 czerwca, a do tego czasu czeka ich kilka kolejnych sportowych i edukacyjnych punktów w planie pobytu w Kilonii. Młodzież była już także z wizytą u Prezydenta Kilonii, o czym świadczą nowe zdjęcia, które publikujemy na Facebook'u. Arkowcy wygrali dwa kolejne mecze, z drużynami I ligi juniorów województwa Schlezwig Holstein rocznika 2002 oba w stosunku 2:1. Piątek będzie dniem luźniejszym od napiętego planu, co z pewnością polska ekipa wykorzysta na spacery w nowe miejsca a także pewnie na drobne zakupy.

PROJEKT FINANSUJĄ:

 

Komplet fotografii z okresu 06 - 13 VI 2015 znajduje się na naszym klubowym fanpage'u - Kliknij na logo

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1295858
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012