Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Trener Łukasz Radzimiński pracujący w naszym klubie z rocznikiem 1998 odbył wspólnie z trenerem Andrzejem Głowackim (LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański) dwutygodniowy staż trenerski w zespole Bundesligi - Hannover  96. Klub z Hannoveru w zeszłym sezonie zajął 4 miejsce w lidze niemieckiej i obecnie po wyeliminowaniu Śląska Wrocław z powodzeniem radzi sobie w Lidze Europejskiej. Poniżej krótka relacja z tego wyjazdu.Dwutygodniowy pobyt w Hanoverze był wspaniałą okazją do obserwacji treningu oraz codziennej pracy w czołowym klubie Bundesligi. Dzięki pracującemu tam od 26 lat trenerowi Edwardowi Kowalczukowi mieliśmy nieograniczony dostęp i możliwość poznania od wewnątrz struktury klubu oraz pracy sztabu szkoleniowego. Szczególnie cenna okazała się możliwość codziennych rozmów z trenerami oraz zawodnikami zarówno pierwszego zespołu jak i grup młodzieżowych. Pierwszy tydzień był szczególnie intensywny dla seniorów, gdyż rozgrywali dwa bardzo ważne mecze. W czwartek było to spotkanie Ligi Europejskiej z Levante, a w niedzielę szlagierowy mecz z Mistrzem Niemiec – Borussią Dortmund. Natomiast w drugim tygodniu swoje mecze rozgrywały reprezentacje narodowe, więc obciążenia dla zawodników, którzy pozostali w klubie były nieznacznie mniejsze. W tym okresie pierwszy zespół rozegrał dwa mecze kontrolne z lokalnymi zespołami.

Praca z młodzieżą w Hannoverze odbywa się głównie w historycznym kompleksie treningowym Eilenriedestadion, który niegdyś był główną siedzibą klubu. Do dyspozycji trenerów są zarówno boiska naturalne jak i te ze sztuczną nawierzchnią. W Hannoverze 96 trenują grupy młodzieżowe w kategoriach od U-9 do U-23. Najzdolniejsi zawodnicy uczęszczają do specjalnej szkoły dla utalentowanych sportowców. Dzięki takiemu rozwiązaniu mają oni indywidualne zajęcia przed lekcjami, zaś popołudniu trenują ze swoim zespołem. Podczas stażu mieliśmy możliwość przyjrzeć się, w jaki sposób dobiera się zawodników do grup młodzieżowych, jak wygląda współpraca z mniejszym klubami z okolicy, jak skonstruowany jest dział skautingu oraz w jaki sposób przygotowuje się młodych piłkarzy do przejścia do pierwszego zespołu.

Zebrane podczas tej wizyty doświadczenie na pewno zaprocentuje podczas dalszej pracy w naszym klubie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1071893
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012