Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

 Pytanie to zadaje sobie zapewne wielu. Wielu na pewno przyzna, że nie należy to do najmilszych rzeczy pod słońcem. To fakt. Ale po co właściwie mam to robić? Do czego mi to potrzebne? 

Nierzadkim scenariuszem jest udział fizjoterapeuty w powrocie zawodnika do formy po ciężkiej kontuzji. Prawidłowo stosowany roller może w pewnym stopniu zastąpić specjalistę.

Ale dlaczego w ogóle zawodnik miał kontuzję???

 

 

 

Ciało sportowca powinno się traktować jak samochód sportowy. Żadną tajemnicą nie jest, że auta te po każdym przejechanym odcinku zajeżdżą do PitStop’u na serwis. W wypadku samochodów istnieją części zamienne, w wypadku zawodnika niestety nie …. Dlatego tak ważna jest „konserwacja”.  Rollowanie to forma automasażu = „konserwowania” tkanki mięśniowej. Za jej pomocą mięśnie stają się lepiej ukrwione, napięcie mięśniowe obniża się, co sprzyja procesom regeneracji. Dzięki prawidłowej i regularnej praktyce z „rolką” możesz lepiej wypocząć w przerwach między treningami, w efekcie lepiej przepracować czas spędzony na treningu.

Poniżej zamieszczam kilka najważniejszych pozycji do samodzielnej pracy w domu. Podczas ćwiczeń nie powinieneś się spieszyć. Masowanie konkretnej okolicy powinno trwać co najmniej 30 sekund:

 

roller 7

roller 9

Automasaż pasma biodrowo- piszczelowego roller/piłka tenisowa

roller 1

Automasaż mięśni grupy kulszowo- goleniowej 

roller 4

Automasaż mięśni grupy przywodzicieli uda

roller 3

Automasaż mięśni pośladkowych roller

roller 6

Automasaż mięśni grupy tylnej podudzia 

roller 5

Automasaż mięśnia grupy przedniej podudzia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1289024
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012