Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Już w niedzielę 11 września 2016 roku ARKA Gdynia wejdzie na wyższy pułap w szkoleniu dzieci i młodzieży. Od bieżącego sezonu bowiem całkowicie zmienia się struktura w najmłodszych grupach treningowych, które zajmują się piłkarskim szkoleniem w Arce Gdynia. Wzorem najlepszych akademii, Żółto - Niebiescy poszerzają liczebność dzieci trenujących w Klubie. Dzięki zacieśnieniu współpracy pomiędzy Arką Gdynia SSA, Stowarzyszeniem Inicjatywa Arka oraz Fundacją „Nigdy nie zostaniesz sam” szkoleniem objętych będzie ponad 1000 dzieci a docelowo ponad 1500.

„Awans Arki do Ekstraklasy to niewątpliwy sukces całego Klubu. Mamy nadzieję, że zachęci to jeszcze więcej dzieci do rozpoczęcia swojej przygody z piłką w barwach Arki” – mówi Wojciech Pertkiewicz – Prezes Arki Gdynia SSA.

Reorganizacja procesu szkoleniowego wiąże się z koniecznością zmian. Największe dotyczyć będą roczników 2006, 2007, 2008, 2009 oraz 2010. W przeciwieństwie do wszystkich ostatnich lat Stowarzyszenie Inicjatywa ARKA nie będzie prowadziło naboru dzieci, zadanie to w całości przejdzie pod skrzydła Fundacji „Nigdy Nie Zostaniesz Sam” realizującej projekt „Arka na Twojej dzielnicy”. Oznacza to, że każdy, kto będzie chciał grać w Arce Gdynia a ma 5 – 10 lat, będzie miał możliwość trenowania w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Najzdolniejsze dzieci z poszczególnych ośrodków będą trafiały do Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA, tworząc tzw grupy zasadnicze.

„Cieszymy się, że praca szkoleniowa w SI „ARKA” przynosi bardzo dobre efekty, czego przykładem są nasi wychowankowie grający na poziomie Ekstraklasy, w tym w gdyńskiej Arce. Wprowadzane zmiany przyczynią się do podniesienia jakości szkolenia najbardziej uzdolnionych młodych Arkowców” – dodaje Krzysztof Rybicki – Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa ARKA.

Dzięki projektowi „ARKA NA TWOJEJ DZIELNICY” każde dziecko chcące grać w piłkę nożną w żółto niebieskich barwach, będzie miało ku temu sposobność. Fundacja obecnie prowadzi zajęcia piłkarskie dla dzieci w 7-miu ośrodkach (Chylonia, Pogórze, Obłuże, Redłowo, Wiczlino, Rumia, Władysławowo). Ponadto, jeszcze w bieżącym miesiącu powstanie nowa szkółka „AG Witomino”, która będzie trenować na obiekcie przy ul. Nauczycielskiej.
Według Krystiana Żołnierewicza, koordynującego projekt „Arka na Twojej Dzielnicy”, głównym zadaniem regionalnych ośrodków szkolenia jest dobra zabawa dla wszystkich dzieci oraz propagowanie przywiązania do żółto niebieskich barw, dodając: „Na naszych zajęciach najważniejszy jest uśmiech każdego małego piłkarza. Często pomagają nam w tym zawodnicy ekstraklasowej Arki, którzy aktywnie uczestniczą w treningach razem z naszymi podopiecznymi.”

Nowa koncepcja szkolenia zostanie wdrożona już w najbliższą niedzielę 11 września 2016 roku podczas DNIA MŁODEGO ARKOWCA!

Wtedy to, na terenie obiektów Gdyńskiego Centrum Sportu w Redłowie, przy ul Olimpijskiej 5 wszystkie dzieci zostaną przydzielone do poszczególnych grup treningowych. Trenerzy dokonają wówczas porównania umiejętności poszczególnych dzieci, poprzez testy sprawności, szybkości oraz piłkarskie gry.

UWAGA - jeśli jest to możliwe, to prosimy o zabranie dla dziecka 2 par butów piłkarskich, 1 para z koreczkami i 1 para do zajęć w hali sportowej!

Każde dziecko chętne do uprawiania sportu w żółto-niebieskiej koszulce, także te, które w niedzielę przyjdzie na stadion pierwszy raz zostanie przyjęte! Ważnym zadaniem dla trenerów zajmujących się szkoleniem zarówno w SI „ARKA”, w Fundacji oraz samych młodych piłkarzy, jest przeprowadzenie reorganizacji. Zadanie to obejmować będzie wybranie ze szkółek dzielnicowych oraz aktualnych grup naborowych działających w strukturach SI „ARKA” dzieci, które trafią do grup zasadniczych „A” i do grup „B” w SI „ARKA”.

Bezwzględnie to jeden z ważniejszych dni w ostatnich latach dla Arki Gdynia, bowiem robimy duży krok w kierunku pełnej profesjonalizacji procesu treningowego u dzieci oraz integracji społecznej, poprzez zorganizowaną aktywność sportową w gdyńskich dzielnicach oraz ościennych powiatach - stwierdza Tomasz Bobryk, Dyrektor SI "ARKA".

Podczas Dnia Młodego Arkowca odwiedzą nas min. piłkarze i trenerzy ekstraklasowego zespołu Arki Gdynia oraz zaproszeni Goście.

UWAGA – w Dniu Młodego Arkowca może bezpłatnie uczestniczyć KAŻDE chętne dziecko z Gdyni, Sopotu, Gdańska, Rumi, Redy, Mostów, Władysławowa, Wejherowa, Pucka, Kartuz, i wielu innych miejscowości. Każdy może się sprawdzić i dołączyć do ŻÓŁTO NIEBIESKIEJ EKIPY!

Ponadto każde dziecko, które wraz ze swoim rodzicem stawi się 11 września na Dniu Młodego Arkowca otrzyma bezpłatny voucher dla 2 osób na mecz Lotto Ekstraklasy ARKA - CRACOVIA, który zostanie rozegrany w poniedziałek 19 września o godz. 18.00 na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Udział z kolei wszystkich uczestników szkolenia, którzy dotychczas byli członkami grup naborowych w SI ARKA oraz z Szkółkach Fundacji ze wszystkich dzielnic i miast w rocznikach 2006 – 2009 jest obowiązkowy.

Uprzejmie prosimy o uzupełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO PRZEZ KAŻDEGO RODZICA, który pragnie, aby jego dziecko wzięło udział w "Dniu Młodego Arkowca".

KLIKNIJ po prawej i pobierz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - wypełnij i kliknij "PRZEŚLIJ".
Ułatwi nam to proces rejestracji i przyśpieszy działania.

 

RAMOWY PLAN „DNIA MŁODEGO ARKOWCA” 11 WRZEŚNIA 2016

ROCZNIK 2009

Biuro – sala konferencyjna Stadionu Miejskiego, Gdynia, ul. Olimpijska 5, wejście VIP.

8:30 – 9:00 – Zapisy dzieci z rocznika 2009 i młodszych.

9:00 – 11:00 – Gry i zabawy oraz testy dla dzieci z rocznika 2009 i młodszych (Boisko „A” z naturalną trawą oraz hala lekkoatletyczna).

9:30 – 10:00 – Spotkanie z rodzicami i przedstawienie nowej koncepcji szkolenia dzieci w S.I. Arka oraz AG Szkółkach Piłkarskich (Trybuna VIP Stadionu Miejskiego).

 

ROCZNIK 2008

Biuro – sala konferencyjna Stadionu Miejskiego, Gdynia, ul. Olimpijska 5, wejście VIP.

11:00 – 11:30 – Zapisy dzieci z rocznika 2008.

11:30 – 13:30 – Gry i zabawy oraz testy dla dzieci z rocznika 2008 (Boisko „A” z naturalną trawą oraz hala lekkoatletyczna).

12:00 – 12:30 – Spotkanie z rodzicami i przedstawienie nowej koncepcji szkolenia dzieci w S.I. Arka oraz AG Szkółkach Piłkarskich (Trybuna VIP Stadionu Miejskiego).

 

ROCZNIK 2007

Biuro – sala konferencyjna Stadionu Miejskiego, Gdynia, ul. Olimpijska 5, wejście VIP.

13:30 – 14:00 – Zapisy dzieci z rocznika 2007.

14:00 – 16:00 – Gry i zabawy oraz testy dla dzieci z rocznika 2007 (Boisko „A” z naturalną trawą oraz hala lekkoatletyczna)

14:30 – 15:00 – Spotkanie z rodzicami i przedstawienie nowej koncepcji szkolenia dzieci w S.I. Arka oraz AG Szkółkach Piłkarskich (Trybuna VIP Stadionu Miejskiego).

 

ROCZNIK 2006

Biuro – sala konferencyjna Stadionu Miejskiego, Gdynia, ul. Olimpijska 5, wejście VIP.

16:00 – 16:30 – Zapisy dzieci z rocznika 2006.

16:30 – 18:30 – Gry i zabawy oraz testy dla dzieci z rocznika 2006 (Boisko „A” z naturalną trawą oraz hala lekkoatletyczna)

17:00 – 17:30 – Spotkanie z rodzicami i przedstawienie nowej koncepcji szkolenia dzieci w S.I. Arka oraz AG Szkółkach Piłkarskich (Trybuna VIP Stadionu Miejskiego).

 

WAŻNA informacja dla dzieci urodzonych w latach 2010 oraz 2011.

Stowarzyszenie Inicjatywa ARKA nie będzie prowadzić szkolenia w tych rocznikach w obecnym sezonie. Wiosną 2017 roku wszystkie dzieci ze szkółek dzielnicowych utworzą w tych rocznikach grupy A i B, które od 01 sierpnia 2017 roku przejdą do szkolenia w SI „ARKA” Gdynia.

Wszyscy chętni do podjęcia zajęć już w obecnym sezonie zaczynają piłkarską przygodę od uczestnictwa w zajęciach w swojej lub ościennej dzielnicy.

KLIKNIJ na INFO O NABORZE w Szkółkach Piłkarskich Arki Gdynia:

  1. STRONA INTERNETOWA
  2. ADRES i KONTAKT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1259713
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012