W miniony weekend trzy zespoły SI ARKA, rocznik 2002, 2004 oraz 2005 wybrały się do Ostródy, by na tamtejszych obiektach rozegrać mecze sparingowe z przeciwnikami ze wschodniej części naszego kraju. Podopieczni trenera Tomasza Wrońskiego (rocznik 2004) oraz Macieja Dragosza (rocznik 2005) mierzyli się z Jagiellonią Białystok i trzeba przyznać, że zarówno gra jak i osiągnięte wyniki budzą respekt i szacunek. Cztery mecze, cztery zwycięstwa i stosunek bramek 16 : 0!
Piątek, 2 grudnia Arka Gdynia 2004 – Jagiellonia Białystok 3:0
Bramki: Babś, Łyszkiewicz - Dustet, Szafranek
Sobota, 3 grudnia Arka 2004 Gdynia – Jagiellonia Białystok 2:0
Bramki: Szafranek, Puścikowski
Piątek, 2 grudnia Arka Gdynia 2005 – Jagiellonia Białystok 6:0
Bramkami podzielili sie: Zaki (2), Kapi, Bronek, Wiwat oraz padła bramka samobójcza. Asysty zaliczyli: Kapi, Oli, Kuba Woźniak, Julek i Wiwat.
Sobota, 3 grudnia Arka 2005 Gdynia – Jagiellonia Białystok 5:0
Bramki: Miki, Julek, Zaki (2) oraz Bronek. Asysty przy dwóch ostatnich golach były autorstwa Oliego i Zaka.
Z kolei podopieczni trenera Ireneusza Michalika (rocznik 2002) zmierzyli się z gospodarzami AP Ostróda oraz Stomilem Olsztyn, Również i w tym wypadku nasi zawodnicy okazali się lepsi ogrywając swoich przeciwników.
W pierwszym z zaplanowanych dwóch meczów sparingowych jakie rozgrywamy w Ostródzie pokonaliśmy gospodarzy 6 : 1. Wynik może sugeruje łatwą przeprawę ale zwłaszcza w pierwszej połowie mieliśmy sporo problemów z ambitnym i walecznym zespołem AP. Dopiero w drugiej połowie, kiedy nasi zawodnicy przekonali się, że nie będzie łatwo i przyjemnie, podkręcili tempo i nasza przewaga z minuty na minutę była coraz większa. Efektem tych starań były kolejne gole a gdyby naszym zawodnikom nie „gotowały” się zbyt mocno głowy to moglibyśmy wygrać jeszcze wyżej. Podsumowując, w pierwszej odsłonie lepsze wrażenie sprawiali ambitni gospodarze, w drugiej z każdą upływająca chwilą i utratą sił przez przeciwnika nasza dominacja była już bardzo widoczna.
W drugim meczu rozegranym w Ostródzie pokonaliśmy Stomil Olsztyn, Jedynego gola na wagę zwycięstwa zdobył ładnym strzałem zza pola karnego Kasper Własny. Mecz był żywym widowiskiem, w którym obie ekipy nie odpuściły ani na krok stąd gra była bardzo widowiskowa i emocjonująca. Nasz zespół stworzył kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola, z których udało się wykorzystać jedną. W 61 minucie Kasper Własny dopadł piłkę i okolicach szesnastego metra i strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi Stomilu. Brawa należą się jednak całej ekipie, która zarówno wczoraj jak i dniu dzisiejszym pokazała długimi momentami dojrzały futbol.
Piątek, 2 grudnia: Arka Gdynia 2002 – AP Ostróda 6 : 1 (1 : 1)
Bramki: Milan Posmyk 10’, Bartosz Kamiński 2 (41’, 65’), Mateusz Stępień 3 (60’, 63’, 70’).
Arka Gdynia: Król – Byzdra, Dobek, Chojnacki, Tomczak, Grodecki, Książkiewicz, Życzyński, Kamiński, Posmyk, Fornalik oraz Rejman, Przyborowski, Byzdra, Dopierała, Stępień, Mirowicz, Własny
Sobota, 3 grudnia: Arka Gdynia 2002– Stomil Olsztyn 1 : 0 (0 : 0)
Bramka: Kasper Własny 61’
Arka Gdynia: Rejman (41’ Król) – Byzdra (41’ Książkiewicz), Cojnacki (41’ Dobek), Dopierała, Tomczak, Mirowicz (Grodecki), Posmyk (41’ Nowicki), Przyborowski (41’ Fornalik), Własny, Kamiński (60’ Przyborowski), Stępień.
Dwudniowy pobyt w Ostródzie możemy uznać za bardzo udany i pożyteczny a wygrane gry kontrolne z Jagiellonią Białystok, AP Ostróda i Stomilem Olsztyn pozytywnie zamykają kończący się rok.