Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

W niedzielę 24 września 2017 roku, pod patronatem Prezydenta Gdyni dr Wojciecha Szczurka,  wraz ze Stowarzyszeniem Nowoczesnego Seniora Gdynia, zorganizowaliśmy nieodpłatny turniej piłki nożnej dzieci, połączony z Piknikiem Pokoleń „WESOŁA PIŁKA 2017”, dedykowanym w głównej mierze gdyńskim seniorom. W ramach partnerstwa z Laboratorium Innowacji Społecznych i projektu „Gdynia odNowa: Rewitalizacja zachodniej części dzielnicy Witomino-Radiostacja” nasze wydarzenie było rozszerzone o projekcję filmu, podczas otwartego kina pod chmurką dla wszystkich chętnych mieszkańców Gdyni pn. "KINO WITOMINO". Przy fantastycznej słonecznej aurze, na naszym klubowym obiekcie bawiło się ponad 300 osób z całej Gdyni i okolic!

Oficjalnego otwarcia w imieniu Prezydenta Gdyni dokonała Dyrektor Centrum Aktywności Seniora w Gdyni - p. Bożena Zglińska oraz Prezes Stowarzyszenia Nowoczesny Senior Gdynia - p. Helena Olech Szpakiewicz. Obecnością ponadto zaszczycił uroczystość Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Gdyni p. Jarosław Kłodziński oraz radna z RD Grabówek p. Janina Wasylka.

Podczas wydarzenia były gry stolikowe w formie Intelektualnej Strefy Kibica, pomiary ciśnienia oraz poziomu cukru krwi, spotkania z dietetykiem w ramach Klubu Dobrego Żywienia Herbalife, muzyka, drobne przekąski od cukierni Lipiński oraz owoce od Państwa Kadajów. Gorący posiłek dla wszystkich dzieci i seniorów przygotowała restauracja GŁÓWNA OSOBOWA z ul. Abrahama.

Mali piłkarze, których było 112 osób w dwu (a nawet trzech) kategoriach wiekowych, zagrali w turnieju piłkarskim oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o futbolu i ... Gdyni.

Oprawę muzyczną i artystyczną zapewniły instruktorki ze Stowarzyszenia Challenge Dance - Martina i Ania, które nie tylko uczyły tańca seniorów i dzieci ale także poprowadziły znakomitą muzyczno - taneczną rozgrzewkę dla wszystkich oraz animowały zajęcia plastyczne na kartach z kredkami oraz ... parkingu z kolorową kredą uliczną, zaś piękną fotorelację z wydarzenia zapewniła p. Justyna Wójtowicz. Na pomoc organizatorską można liczyć wobec grupy WOLONTARIAT ARKI GDYNIA, tak było i tym razem - brawo Damian Zduńczyk, Wiktoria Gliniany, Zosią Mąka, Kornelia Krzebietke oraz Karolina Dąbrowska.

Nie zabrakło śpiewu i tańców na żywo, które zaprezentowało Koło Seniora Gdynia Północ, pod przewodnictwem p. koordynator Małgorzaty Chojnowskiej.

W turnieju piłkarskim rozegrano ponad 20 spotkań, w których uczestniczyło dziewięć drużyn oraz Familia Grabówek, która jednakże na zbyt duży wiek członków ekipy uczestniczyła we wszystkich aktywnościach, jednakże nie mogła wystartować w samych zawodach.

Kolejność w roczniku 2008:

1/ Śledziki

2/ RKS Mały Kack

3/ AP Gdynia

4/ Orły Witomino

5/ Profan Gościcino

6/ Frajda Gdynia

 

Rocznik 2010 i młodsi

a/ Morsy z Arki

b/ AP Gdynia 2010

c/ AP Gdynia 2011/2012

Na zakończenie, wszyscy mali zawodnicy otrzymali duże torby z prezentami, w tym m.in. przyborami szkolnymi, upominkami sportowymi etc., które wręczał jeden z najaktywniejszych seniorów spośród byłych piłkarzy ARKI Gdynia - p. Mirosław Chodakowski.

PODZIĘKOWANIA składamy wszystkim Seniorom, którzy zorganizowali przy naszym współudziale wspaniałą integracyjną imprezę dla tak dużej grupy gdyńskich rodzin!

DZIĘKUJEMY wszystkim Sponsorom i Partnerom, szczególnie otwartym na działania prorodzinne - OPEC GDYNIA oraz BANK PEKAO SA O/Gdynia!

SZACUNEK dla wszystkich darczyńców, dzięki którym uczestnicy mogli w taki pełny sposób uczestniczyć w tym wydarzeniu i otrzymać liczne prezenty.

Na zakończenie imprezy zaprosiliśmy wszystkich chętnych na seans filmowy "BYŁ SOBIE LAS" produkcji Planet+, na kortach przy naszym obiekcie, przy ul. Nauczycielskiej 9,  w ramach projektu KINO WITOMINO, czyli pomysłu na spotkanie się w przestrzeni rewitalizowanego osiedla Witomino-Radiostacja.  Kino-Witomino to głównie pretekst do spotkania się na miejscu, posłuchania o możliwościach zmian, ale też połączenia przyjemnego z pożytecznym! Posiedzieliśmy na leżakach pod kocami przy filmie i herbacie :)  Dzięki współpracy z Docs Against Gravity w Kinie-Witominie zaprosiliśmy na fascynującą podróż do świata natury – w głąb tajemniczych i mało znanych do tej pory lasów deszczowych Peru i Gabonu, "zielonych płuc" naszej planety.
Więcej informacji na FB:

 https://www.facebook.com/events/1924938071077931/?hc_location=ufi

Zapraszamy za rok - na Jubileusz 10-lecia Pikniku Pokoleń WESOŁA PIŁKA 2018!

FOTOGALERIA Z TEGOROCZNEJ EDYCJI "WESOŁA PIŁKA'2017" - T U T A J

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1259712
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012