Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Po dwóch dniach piłkarskich zmagań na 11 różnych boiskach - zakończyliśmy 19 edycję turnieju ARKA GDYNIA CUP 18'. W aktualnie zakończonej letniej odsłonie naszego Projektu zwycięskimi drużynami okazały się Bałtyk Koszalin (under 11) oraz Arkonia Szczecin (under 9). Poza pełnymi emocji rozgrywkami - młodzi zawodnicy uczestniczyli między innymi w koncercie Otwarcia Lata CUDAWIANKI 2018, czy zorganizowanych dla nich zajęciach marynistycznych. Dodatkowo ponad 900 piłkarzy z różnych miast i krajów, zwiedzało główne atrakcje turystyczne Gdyni, takie jak Okręt ORP Błyskawica, żaglowiec Dar Pomorza oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Ponadto w pierwszym dniu zawodów, od razu po Ceremonii Otwarcia, wspólnie mieli okazję dopingować w Fun Zonie na Stadionie Miejskim polską reprezentację w meczu z Kolumbią w ramach Mistrzostw Świata FIFA w Rosji.

Trenerzy drużyn uczestniczących w Projekcie też mieli swój czas na doskonalenie zawodowe podczas III edycji organizowanej przez nasze Stowarzyszenie konferencji metodycznej, pn. ARKA GDYNIA COACHES CONGRESS. W sobotę 23 czerwca 2018 w audytorium Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości a także na Stadionie Miejskim głównymi prelegentami były autorytety brytyjskiej myśli szkoleniowej, tzn. Colin Reid - trener edukator Brytyjskiej Federacji Piłkarskiej oraz Chris Mc Ginn - wykładowca klinik trenerskich FC "REAL" Madryt. Przewodnim tematem tegorocznego kongresu było "Kształtowanie decyzyjności - innowacyjne metody treningowe w grupach młodzieżowych i juniorskich". Koordynacją Kongresu zajmował się bardzo zaangażowany w jego realizację Ksawery Sowiński - Psychosportica.

Sam turniej piłkarski, którego była to już XIX edycja a w którym to dotychczas zagrało aż 219 klubów pokazuje, jak istotną kartę w historii klubu ARKA Gdynia zapisuje ten Projekt. W latach 2000 - 2018 zagrało w nim bowiem aż 16000 młodych piłkarzy z 12 różnych krajów świata.

 

Cały turniej pokazał że piłka nożna to coś więcej niż sport, a przyszli piłkarze okazywali się bardzo przyjacielscy i pomocni, wobec swoich rówieśników z innych państw, pokazując tym samym, że bariery językowe nie stanowią dla dzieci problemu. Miejmy nadzieję że przyszła - 20 edycja turnieju przyniesie nam jeszcze więcej radości, walorów edukacyjnych i zabawy. Wkrótce na stronie pojawi się obszerna  i profesjonalna relacja zdjęciowa z turnieju, której autorem jest mistrz, artysta i edukator Maurycy Śmierzchalski ze Studium Fotografii FRAMES, któremu już teraz dziękujemy

Podziękowania składamy w pierwszej kolejności także wszystkim życzliwym osobom i ogromnie zaangażowanym Wolontariuszom, w tym rodzicom dzieci Arki Gdynia z roczników 2007 oraz 2009, którzy w głównej mierze spowodowali, że dzieci z łotewskiego klubu FK LIEPAJA, z miasta siostrzanego Gdyni, w ogóle do nas mogły przyjechać, zaś chłopcy z Japonii mogli doświadczyć polskiej gościnności podczas kończącego Projekt pikniku. Wielkie podziękowania dla niezawodnej Cary z chińskiego Haikou Foreign & Overseas Chinese Affairs Office a także Referatów Promocji i Komunikacji z Mediami oraz Referatu ds. Współpracy z Zagranicą UM Gdyni oraz Dyrekcji i załogi Gdyńskiego Centrum Sportu, którzy nie tylko pomagali przy przygotowaniu tej bardzo już wymagającej imprezy ale także w jej przeprowadzeniu. Wielkie dzięki także dla Szymona Sitka z Poznania oraz Szymona Muszyńskiego z GRAFIK STUDIO w Gdyni za profesjonalną pracę i pomoc we wszystkich bez wyjątku sprawach marketingowych. Nie może zabraknąć ukłonów w stronę niezawodnego o każdej porze ... nocy Michała Krzeszewskiego z AMB 24, który dosłownie na głowie stawał aby w sposób niezakłócony przeprowadzić obiecaną kibicom transmisję meczu w naszej Fun Zonie AGSC 2018. Kwieciste słowa podziękowań kierujemy do Dyrekcji, pracowników i wszystkich zespołów artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni, za udział w organizacji Fun Zone'y oraz przepięknie przygotowaną i przeprowadzoną Ceremonię Otwarcia turnieju. Nie zapominamy także o Panu Sławomirze Pyrzyńskim z Concept4Soccer, który dołożył wielkich starań aby do Gdyni mogły dotrzeć delegacje WAKATAKE z Japonii oraz przedstawiciele władz Adidas Generation. Słowa uznania za okazane wsparcie kierujemy także do Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni, za skuteczne wsparcie organizacji turnieju na obiekcie na Witominie.

Osobno dedykowane, specjalne podziękowania oraz zasłużone gratulacje składamy:

AGACIE SZPARAGOWSKIEJ oraz JAKUBOWI KOWALCZYKOWI

- ogromny szacunek za profesjonalizm i całkowite oddanie się sprawie organizacji tego Projektu!

 

Partnerem Strategicznym Projektu jest miasto Gdynia a Partnerem Głównym jest OPEC Gdynia.

Projekt wspomagają także:

- Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni,

- Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni,

- Narodowe Muzeum Morskie,

- Pomorski Związek Piłki Nożnej,

- NO10,

- ADIDAS,

- AMB 24,

- PSYSCHOSPORTICA,

- RESTAURACJA ON OFF,

- Wytwórnia Lodów Prawdziwych U LODZIARZY,

- NESCAFE - AUTOMATY,

- FOOTGOLF

- sklep z oficjalnymi pamiątkami I LOVE GDYNIA


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KKPN BAŁTYK Koszalin z wielkim pucharem ARKA GDYNIA SUMMER CUP z napisem "MISTRZ"

 

 

Do zobaczenia na letniej edycji za rok!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1005853
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012