Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Ponad pół tysiąca dzieci w wieku 5 – 12 lat, celebrowało w poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. Sportowy Dzień Ucznia – NASZE MISTRZOSTWA ŚWIATA GDYNIA 2019, czyli wydarzenie sportowo rekreacyjne, promujące piłkarski mundial FIFA WORLD CUP U 20 POLAND 2019.

Ceremonii Otwarcia dokonał Wiceprezydent Gdyni MAREK ŁUCYK, który ukontentowany wyjątkowo liczną frekwencją podkreślił jak bardzo cieszy się Gdynia z piłkarskiego mundialu oraz jak wielkiej satysfakcji przysparza organizatorom tak liczne przybycie najmłodszych sportowców na dedykowane właśnie im wydarzenie.

 

Poniedziałkowe sportowe święto to była impreza wielopłaszczyznowa.  Dzieci w wieku przedszkolnym przede wszystkim kierowały się do strefy kultury, w której m.in. mogły skorzystać ze stoiska malowania buziek czy stanowiska, na którym odbywał się konkurs wiedzy o Gdyni i piłce nożnej. Nie brakowało konkursów plastycznych oraz samych aktywności sportowych, torów przeszkód i bramek celnościowych.

Dzieci w wieku 8 – 12 lat z kolei nie tylko korzystały z ww. atrakcji ale przede wszystkim rozegrały aż 112 meczów w turnieju piłkarskim, w którym zagrało łącznie 38 zespołów w dwu kategoriach wiekowych- U 12 i U 10, które reprezentowały wiele klubów z Trójmiasta oraz ościennych powiatów. W ofercie całego wydarzenia, oprócz piłkarskiego turnieju nie zabrakło ponadto profesjonalnych trenażerów i refleksomierzy a także… warsztatów edukacyjnych z zakresu psychologii sportu.

Częścią spójną z prawdziwymi Mistrzostwami Świata było przeprowadzone podczas Ceremonii Otwarcia losowanie nazw drużyn narodowych - dokładnie tych, jakie zagrają w maju i czerwcu w polskim mundialu U 20.  Polskę w naszych małych mistrzostwach reprezentowały Katolicka SP z Gdyni oraz Sopocka Akademia Piłkarska. W wyniku rywalizacji prowadzonej aż na sześciu boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu i Narodowego Stadionu Rugby, w kategorii  U 12 zwyciężyła ARGENTYNA (Arka 2007 A), pokonując w finale KOLUMBIĘ (Arka 2007 B2).  III miejsce zdobyła UKRAINA (UKS Bojano), zwyciężając WŁOCHY (Arka 2007 B1).

W kategorii U 10 pierwsze miejsce zdobyła PORTUGALIA (Arka 2009A), która w pokonanym polu pozostawiła na II miejscu SENEGAL (Sopocka AP), na III miejscu PANAMĘ (Stolem Gniewino) oraz na IV-tym miejscu TAHITI (Sztorm Kosakowo).

W nagrodę każde z dzieci otrzymało zeszyty i dyplomy okraszone oficjalnymi logotypami Mistrzostw Świata FIFA U 20 POLAND 2019, a przede wszystkim bezpłatne bilety rodzinne na jeden z meczów, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Gdyni.

GALERIA: niebawem na naszym profilu FACEBOOK

Teraz czas na mundial – ten prawdziwy.

Po komplet informacji zapraszamy na stronę www.gdyniasport.pl

DO ZOBACZENIA NA STADIONIE MIEJSKIM W GDYNI JUŻ 23 MAJA 2019 !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1259709
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012