Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Malownicze i niezwykle wymagające trasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, fantastyczny nadmorski klimat oraz wielkie doświadczenie w organizacji imprez najwyższego szczebla. Polski Związek Kolarski zdecydował, że kolejna odsłona mistrzostw Polski w maratonie MTB zagości w mieście z morza i marzeń! Wydarzenie zaplanowane na 7 i 8 września 2019 roku odbędzie się w ramach 14. edycji 7R CST MTB Gdynia Maraton.

 

Koszykarska stolica Polski, żeglarskie eldorado, najważniejsze miejsce na biegowej mapie Pomorza. Podobne określenia można mnożyć w nieskończoność, ponieważ Gdynia od lat uważana jest za miejsce oddychające sportem, gdzie szeroko rozumiana aktywność fizyczna funkcjonuje nie tylko w wielkich arenach, ale również przestrzeni miejskiej. Do długiej listy dyscyplin, które pokochały nasze miasto od niedawna można zaliczyć również kolarstwo.

 Wizyta najlepszych „górali” w kraju to jedno z najważniejszych wydarzeń w kolarskim kalendarzu. Cieszę się, że w 2019 roku ich gospodarzem będzie Gdynia. Jesteśmy gotowi, by sprostać kolejnemu wyzwaniu – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

W ramach zmagań rozegrane zostaną wyścigi mistrzowskie elity, kolarzy do lat 23 (80 km) oraz juniorów (60 km). A to wszystko pod szyldem 14. edycji 7R CST MTB Gdynia Maraton, który co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców regionu, a na starcie oprócz profesjonalnych zawodników można spotkać amatorów w każdym wieku.

– Organizacja najważniejszych imprez sportowych w kraju i nie tylko tak mocno weszła nam w krew, że nie możemy się zatrzymać – zauważa wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk. I dodaje: – Każde kolejne wydarzeniestanowi dla nas niezwykły zastrzyk energii. Jestem przekonany, że doświadczenie zdobyte przez ostatnie lata pozwoli nam wznieść tę imprezę na wyższy szczebel. To będzie prawdziwe kolarskie święto!

Trasa ponownie zlokalizowana zostanie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i – jak zapewniają organizatorzy – będzie niezwykle urozmaicona. Można liczyć na wiele stromych zjazdów oraz podjazdy wymagające niesamowitego wysiłku.
– Wielkie wydarzenie, za jakie bez wątpienia, można uznać mistrzostwa Polski, zasługują na fantastyczną oprawę. Już teraz mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, aby kolarze na gdyńskiej ziemi poczuli się jak w górach – deklaruje dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert.

źródło: http://gdyniasport.pl/aktualnosci/gorale-nad-morzem-gdynia-gospodarzem-mp-w-maratonie-mtb/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1025356
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012