Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

Witamy na pierwszej relacji z pierwszych, historycznych "Koloniach z Arką Gdynia". Żelistrzewo to niewielka wieś kaszubska w pobliżu Pucka, w której stacjonować będziemy do soboty 26 sierpnia br. Droga przebiegła bez zakłóceń a dzieci wsłuchiwały się w ciekawe informacje na temat miejscowości po tzw. trasie bowiem wiele z nich jest wartych uwagi, jak choćby Mrzezino ze swoją kopalnią żwiru czy Smolno z zachowaną od lat tradycyjną parterową ceglaną zabudową. Po przyjeździe od razu porządki, a raczej układanie wielu przyborów do ćwiczeń i zabaw, które razem ze zgrzewkami wody mineralnej oraz piłkami, butami i skarpetkami do zajęć terenowo-boiskowych trzymać będziemy przez całe kolonie w specjalnej szatni, przekazanej do naszej dyspozycji.

Obiad tradycyjny, niedzielny rosół oraz schabowy z ziemniakami i mizerią. Kotlety duże, więc ci, którzy od rana wsuwali słodycze nawet go nie dokończyli konsumować. Jako, że to pierwszy dzień, to nie było ciszy poobiedniej a trenerzy zorganizowali spotkanie organizacyjne, na którym dzieci zapoznały się z regulaminem kolonii, zasadami bezpieczeństwa oraz wszystkimi tymi informacjami, które są niezbędne dla skutecznego przeprowadzenia kolonii. Po zebraniu przeszliśmy się po całym obiekcie, aby wiedzieć gdzie należy się bawić, gdzie trenować a gdzie odpuścić np. śmiechy i hihy by nie przeszkadzać innym ludziom oraz... zwierzętom. Przed kolacją odbyły się pierwsze zajęcia sportowe, w których dominowały zabawy ogólno-ruchowe z przeszkodami i piłkami. Dzieci mają mnóstwo energii więc wieczorna sesja treningowa była jeszcze bardziej dynamiczna. Część chłopców strzelała rzuty wolne i karne, Adam i Igor zawzięli się na badmintona i "męczyli" rakietki aż do bólu ponad 40 minut non stop, Michał z kolei z trenerami grał w ringo, dziewczynki wolały tyrolkę. Ekipa nasycona po kolacji jeszcze dodatkowo arbuzami właśnie myje zęby bo wszak to już godzina 21.31 aby dokładnie o 22.00 gasić światło. Wszyscy są w pokojach 3-osobowych a dziewczynki ponadto mają tylko do swojej dyspozycji damską toaletę. Natlenione płuca i użyte intensywnie dziś mięśnie wypoczywać będą zapewne jak należy do samego rana.

FOTORELACJA w jednym albumie aktualizowana codziennie znajduje się T U T A J.

Pozdrawiamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1080467
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012