Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

FMS- co to takiego?

FMS                Nowy rok, nowy sezon treningowy, nowe nadzieje i nowe sportowe cele. Każdy kto podejmuje nowe wyzwanie bez względu na to czy jest to jego pierwszy raz czy aktywnie trenuje od wielu lat najpierw potrzebuje zdiagnozować swoje ciało by sprawdzić możliwości  swojego ciała – tak pod katem sprawności jak i zdrowia.

Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom trenerzy stosują różne baterie testów sprawnościowych wobec swoich podopiecznych natomiast fizjoterapeuci testy funkcjonalne oraz test FMS.

Functional Movement Screen, w skrócie FMS jest to ustandaryzowany zestaw ćwiczeń pomagający terapeutom w szybki i łatwy sposób ocenić ogólny stan zaawansowania zawodnika. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się jakie są mocne strony oraz „najsłabsze ogniwa” każdego z zawodników. Dodatkowo ilość zebranych punktów mówi nam jakie jest ryzyko odniesienia kontuzji w trakcie sezonu. Jest to doskonałe narzędzie do minimalizacji tego ryzyka urazów oraz do wyznaczania sposobów na realizacje upragnionych celów sportowych dlatego ten test wykorzystywany w wielu klubach sportowych na całym świecie.

Jeżeli chciałbym podyskutować o wynikach Twoich testów lub je dodatkowo wykonać.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
Karol Grablowski
796-308-023
Łukasz Romanowski
502-761-548

Pozdrawiamy
EKIPA Fizjo-World

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 1080467
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012