Polish Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Irish Italian Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Welsh

 

Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieży

International Indoor Football Tournament for Children and Youth

„ARKA GDYNIA CUP”

 

Historia turnieju ARKA GDYNIA CUP sięga roku 2000. Pierwszy turniej pod nazwą ZAKOŃCZENIE ZIMY zgromadził 8 zespołów z województwa pomorskiego a rozgrywki zorganizowano w ... Redzie. Oprócz niewielkich pucharków za udział w turnieju wszyscy uczestnicy jako nagrody otrzymali słodycze. W kolejnym roku turniej przeprowadzono już w Gdyni. Od roku 2002 zawody noszą nazwę ARKA GDYNIA CUP, a zwycięzcy turnieju każdorazowo otrzymują wielki puchar z napisem "MISTRZ". Turniej, któremu od 2002 roku patronują Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek a także legenda Arki oraz dwukrotny uczestnik piłkarskich Mistrzostw Świata Janusz Kupcewicz, zgromadził dotąd na starcie 118 klubów.

 

Lista drużyn biorących udział w ARKA GDYNIA CUP w latach 2000-2013

 

L.p. Klub region kraj / country
1 AGRYKOLA Warszawa mazowieckie Poland
2 AKADEMIA PIŁKARSKA 21 Kraków małopolskie Poland
3 AMICA Wronki, wielkopolskie Poland
4 AON  Warszawa Rembertów mazowieckie Poland
5 ARKA Gdynia, pomorskie Poland
6 ARKA Nowa Sól, lubuskie Poland
7 AVIA Świdnik lubelskie Poland
8 BAŁTYK Gdynia, pomorskie Poland
9 BAYER 04 Leverkusen Nadrenia Północna - Westfalia Germany
10 BENIAMINEK Starogard Gdański, pomorskie Poland
11 BŁĘKITNI Owińska wielkopolskie Poland
12 BORUSSIA 09 Dortmund, Nadrenia Północna - Westfalia Germany
13 BRZEŹNO Gdańsk pomorskie Poland
14 BYTOVIA Bytów pomorskie Poland
15 CARTUSIA Kartuzy pomorskie Poland
16 CELTIC Reda pomorskie Poland
17 CHEMIK Police zachodnio-pomorskie Poland
18 CISOWA Gdynia pomorskie Poland
19 CONCORD Murowana Goślina wielkopolskie Poland
20 CONCORDIA Elbląg warmińsko-mazurskie Poland
21 CRACOVIA Kraków małopolskie Poland
22 DĄB Dębno zachodnio-pomorskie Poland
23 DUNAJEC Nowy Sącz małopolskie Poland
24 ELANA Toruń kujawsko-pomorskie Poland
25 ENERGETYK Gryfino zachodnio-pomorskie Poland
26 GEDANIA Gdańsk pomorskie Poland
27 GKS Tychy śląskie Poland
28 GRYF Słupsk pomorskie Poland
29 GRYF Świdnica dolnośląskie Poland
30 GRYF Wejherowo pomorskie Poland
31 HANDEL Puck pomorskie Poland
32 HOBBY Swarzędz wielkopolskie Poland
33 HSV (DFB) Hamburg Hamburg Germany
34 HURAGAN Przodkowo pomorskie Poland
35 HUTNIK (PROGRES) Kraków małopolskie Poland
36 ISKRA Gdynia pomorskie Poland
37 JAGIELLONIA Białystok podlaskie Poland
38 KANGUR Siemiatycze podlaskie Poland
39 KASZUBY Połchowo pomorskie Poland
40 KORONA Kielce świętokrzyskie Poland
41 KORONA Ostrołęka mazowieckie Poland
42 KORONA Żelistrzewo pomorskie Poland
43 KS Gniezno wielkopolskie Poland
44 LECH Poznań wielkopolskie Poland
45 LECH Rypin kujawsko-pomorskie Poland
46 LECHIA Gdańsk pomorskie Poland
47 LEGIA Warszawa mazowieckie Poland
48 LIDER Włocławek kujawsko-pomorskie Poland
49 LUZINO SSA  pomorskie Poland
50 ŁKS Łódź łódzkie Poland
51 MACZKI Poznań wielkopolskie Poland
52 MIESZKO Gniezno wielkopolskie Poland
53 MKS Szamotuły wielkopolskie Poland
54 MKS Władysławowo pomorskie Poland
55 MOTOR Lublin lubelskie Poland
56 MOSiR Jastrzębie Zdrój śląskie Poland
57 NAKI Olsztyn warmińsko-mazurskie Poland
58 NAPRZÓD Czyżowice śląskie Poland
59 ODRA Wodzisław Śląski śląskie Poland
60 OKĘCIE Warszawa mazowieckie Poland
61 OKS Janowo Rumia pomorskie Poland
62 OLIMPIA Elbląg warmińsko-mazurskie Poland
63 OLIMPIA Grudziądz kujawsko-pomorskie Poland
64 OLIMPIA Poznań wielkopolskie Poland
65 OLIMPIA Warszawa mazowieckie Poland
66 OLIMPIC Gdańsk pomorskie Poland
67 ORKAN Rumia, pomorskie Poland
68 OZPN Gorzów Wielkopolski lubuskie Poland
69 POLONIA Bytom śląskie Poland
70 POLONIA Elbląg, warmińsko-mazurskie Poland
71 POLONIA Gdańsk pomorskie Poland
72 POLONIA Pasłęk warmińsko-mazurskie Poland
73 POLONIA Warszawa mazowieckie Poland
74 POGOŃ Mogilno wielkopolskie Poland
75 POGOŃ Szczecin zachodnio-pomorskie Poland
76 POMEZANIA Malbork warmińsko-mazurskie Poland
77 POZNANIAK Poznań wielkopolskie Poland
78 RADOMIAK Radom mazowieckie Poland
79 REPREZENTACJA Pom. ZPN pomorskie Poland
80 ROZWÓJ Katowice śląskie Poland
81 RUCH Chorzów śląskie Poland
82 SALOS Szczecin zachodnio-pomorskie Poland
83 SANDECJA Nowy Sącz małopolskie Poland
84 SPARTA Sycewice pomorskie Poland
85 STADION ŚLĄSKI Chorzów śląskie Poland
86 STAL Szczecin zachodnio-pomorskie Poland
87 STOMIL (OKS 1945) Olsztyn warmińsko-mazurskie Poland
88 SZCZAKOWIANKA Jaworzno śląskie Poland
89 ŚLĄSK Świętochłowice śląskie Poland
90 ŚW. MARCIN Jarocin wielkopolskie Poland
91 TARGÓWEK Warszawa mazowieckie Poland
92 TRÓJKA Ciechanów mazowieckie Poland
93 TRÓJKA Tomaszów Mazowiecki łódzkie Poland
94 TSG 1881 Sprockhovel Nadrenia Północna - Westfalia Germany
95 UKP Zielona Góra lubuskie Poland
96 UKS Jedynka Reda pomorskie Poland
97 UKS 42 Gdynia pomorskie Poland
98 UKS 43 Gdynia pomorskie Poland
99 UKS WILANÓW Warszawa mazowieckie Poland
100 UNIA Swarzędz wielkopolskie Poland
101 UNIA Boryszew (Sochaczew), mazowieckie Poland
102 URSUS Warszawa mazowieckie Poland
103 WARMIA Olsztyn warmińsko-mazurskie Poland
104 WARTA Poznań wielkopolskie Poland
105 WARTA Śrem wielkopolskie Poland
106 WIDZEW Łódź łódzkie Poland
107 WISŁA Płock mazowieckie Poland
108 WISŁA Tczew pomorskie Poland
109 VFL Bochum Nadrenia Północna - Westfalia Germany
110 VICTORIA Głosków mazowieckie Poland
111 ZAGŁĘBIE Lubin dolnośląskie Poland
112 ZAGŁĘBIE Sosnowiec śląskie Poland
113 ZATOKA Braniewo warmińsko-mazurskie Poland
114 ZATOKA Puck pomorskie Poland
115 ZAWISZA Bydgoszcz kujawsko-pomorskie Poland
116 ZWAR Warszawa mazowieckie Poland
117 ŻAKI Kołobrzeg zachodnio-pomorskie Poland
118 ŻYRARDOWIANKA Żyrardów mazowieckie Poland

 

Lista zwycięzców turniejów "ARKA GDYNIA CUP" w latach 2000 - 2013

List of the Champions "ARKA GDYNIA CUP" 2000 - 2013

AGC

L.p.

rok

Year

kategoria

category

rocznik

born

Mecz finałowy /

Final match

"MISTRZ AGC"

THE CHAMPION

region

kraj

Country

I 1 2000 Under 11 1989 w latach 2000 - 2001 turniej posiadał charekter rozgrywek wojewódzkich, w którym nie przyznawano tytułu MISTRZA AGC " pomorskie Poland
II  2 2001 Under 12 1989 pomorskie Poland
III 3 2002 Under 13 1989 AON Warszawa - KORONA Żelistrzewo 2:0 AON Warszawa mazowieckie Poland
4 2002 Under 10 1992 LECHIA Gdańsk - UNIA Swarzędz 3:1 LECHIA Gdańsk pomorskie Poland
IV 5 2003 Under 11 1992 STAL Szczecin - POLONIA Elbląg 0:0 (pen. 1:0) STAL Szczecin zachodnio-pomorskie Poland
6 2003 Under 14 1989 ENERGETYK Gryfino - ARKA Gdynia 1:0 ENERGETYK Gryfino zachodnio-pomorskie Poland
V 7 2004 Under 12 1992 LECHIA Gdańsk - TARGÓWEK Warszawa 5:0 LECHIA Gdańsk pomorskie Poland
8 2004 Under 15 1989 ENERGETYK Gryfino - AON Warszawa 4:3 ENERGETYK Gryfino zachodnio-pomorskie Poland
9 2004 Under 13 1991 KS ŚW. MARCIN Jrocin - POLONIA Gdańsk 0:0 (pen. 0:2) POLONIA Gdańsk pomorskie Poland
VI 10 2005 Under 11 1994 ARKA Gdynia - ROZWÓJ Katowice 0:2 ROZWÓJ Katowice śląskie Poland
11 2005 Under 13 1992 ARKA Gdynia - STAL Szczecin 2:2 (pen. 8:7) ARKA Gdynia pomorskie Poland
VII 12 2006 Under 15 1991 POLONIA Gdańsk - BAŁTYK Gdynia 1:0 POLONIA Gdańsk pomorskie Poland
13 2006 Under 14 1992 BORUSSIA Dortmund - ARKA Gdynia 3:2 BORUSSIA Dortmund Nadrenia Płn. - Westfalia Germany
14 2006 Under 12 1994 ARKA Gdynia  - LECH Poznań 7:4 ARKA Gdynia pomorskie Poland
VIII 15 2007 Under 11 1996 ZAWISZA Bydgoszcz - ARKA Gdynia 3:2 ZAWISZA Bydgoszcz kujawsko-pomorskie Poland
16 2007 Under 13 1994 LECH Poznań - NAKI Olsztyn 1:1 (pen. 3:1) LECH Poznań wielkopolskie Poland
IX 17 2008 Under 10 1998 BAYER Leverkusen - DUNAJEC Nowy Sącz 3:0 BAYER 04 Leverkusen Nadrenia Płn. - Westfalia Germany
18 2008 Under 12 1996 LECHIA Gdańsk - WARTA Poznań 4:1  LECHIA Gdańsk pomorskie Poland
19 2008 Under 14 1994 ROZWÓJ Katowice-MIESZKO Gniezno 1:1 (pen. 8:7) ROZWÓJ Katowice śląskie Poland
X 20 2009 Under 12 1997 ZATOKA Braniewo - DUNAJEC Nowy Sącz 4:3 ZATOKA Braniewo warmińsko-mazurskie Poland
21 2009 Under 10 1999 ŁKS Łodź - SALOS Szczecin 1:1 (pen.1:2) SALOS Szczecin zachodnio-pomorskie Poland
XI 22 2010 Under 10 2000 ARKA Gdynia - ARKA II Gdynia 3:0 ARKA Gdynia pomorskie Poland
XII  23 2011 Under 13 1998 ARKA Gdynia - ZAWISZA Bydgoszcz 3:2 ARKA Gdynia pomorskie Poland
XIII 24 2012 Under 13 1999 WARTA Poznań - AP 21 Kraków 3:2  WARTA Poznań wielkopolskie Poland
XIV 25 2013 Under 13 2000 SPARTA Sycewice - MOSiR Jastrzębie Zdrój 3:2 SPARTA Sycewice pomorskie Poland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzin: 984594
Sportowe szkolenie dzieci i mlodziezy w SI Arka, wspolfinansowane jest przez gmine Gdynia.
© SI ARKA GDYNIA 2012